PAKET ARAMA


BU TURA KATILANLAR ne dedi ?

Korkmaz Perk

2013 sonunda sevgili İlkan'ın hazırladığı ve dostumuz Gürsel'in rehberliğinde kısa bir Güney Doğu Anadolu turuna katıldık eşimle. Turizmin içinden biri olarak paket program ve turlara pek sıcak bakmadığımı, genellikle uzak durduğumu bilmenizi isterim. Önyargıların bir çoğu gibi bununda anlamsızlığı katıldığımız bu turda ortaya çıktı. Gaziantep, Urfa, Mardin, Midyat, Hasankeyf ve kısmen Diyarbakır'ı kapsayan turumuz muhteşemdi.

Bir çok özelliği içinde barındıran turdaki yoğunluklar çok güzel ayarlanmıştı. Bir taraftan tüm arkeolojik kabulleri neredeyse yerle bir eden Göbekli Tepe'nin doğumuna tanıklık ettiğimiz turda; bir diğer taraftanda Hasankeyf'in ölümüne tanık olduk dersem abartmış sayılmam umarım. Turda otobüsle yolculuk mesafeleri sıkıcı olmadığı gibi, bol bolda eğlenceye yer vardı. Seçilen otobüs ve sevgili kaptanı, oteller ve lokantalar çok ama çok iyi idi. Tura katılan herkes inanılmaz keyifli insanlardı. Bu tur sayesinde yeni dostluklar edinmekte ayrı bir kazanç oldu bizim için.

Üstelik bunların karşılığı olamasada, masrafların karşılığı olarak ödediğimiz bedelde inanılmaz alçak gönüllü bir bedeldi. Eşim ve ben bundan sonra Arya ile çıkacağımız gezileri merak ve sabırsızlıkla bekliyoruz. Bir kez daha bu turu hazırlayan ve bize rehberlik eden Tarba'lara teşekkür ederim.


Nilgün Kural

Teşekkürler Arya tur. Çok güzel bir geziydi.Benim için gezinin favorisi Dara  idi. Dilerim bu güzel coğrafyaya sihirli eller değer.Bölgeye gönül veren yöneticiler gelir ve bu çirkin yapılaşma durdurulur. Güzel anlatımları ile bölgenin ruhunu hissettiren rehberimiz Dilan'a  sonsuz teşekkürler. Uyumla gezdiğimiz bütün guruba sevgiler. Tekrar buluşmak dileği ile. (29 Mart-2 Nisan 2022 GAP Turu)


TÜLAY ÇUHADAROĞLU

Sevgili Arya Gezi, Uzun zamandır hayalini kurduğum Gap turunu sizinle yaptığım için çok mutluyum. Bu kadar yoğun bir programı en iyi şekilde organize ederek hiç eksiksiz tamamlamanız sizlerin profesyonelliği ve işinize olan tutkunuzu gösteriyor. Kaldığımız oteller, yemekler, ulaşımımızı sağlayan görevli arkadaşlar ve bölgeyi yaşayarak anlatan tur rehberimiz Dilan hanıma çok teşekkür ederim. Güzel dostlukların kurulduğu yeni gezilerde buluşmak dileğiyle. (29 Mart-2 Nisan 2022 GAP ve Mardin)


Sezen-Kerem Aşkın

Daha önce hiç tur deneyimimiz olmamasına rağmen o kadar keyifli bir tur geçirdik ki ; gezmek ve eğlenmenin yanı sıra daha önce hiç görmediğimiz bir coğrafya hakkında eşsiz bilgilere sahip olduk. Rehberimiz Dilan hanım'a hem bölge hakkındaki kapsamlı bilgilendirme hem de kültürel anlamda bize kattıkları için ayrıca teşekkür ederiz. Konaklama tercihlerinden tur programı ve içeriğine kadar her anlamda dopdolu ve kusursuz bir geziydi. İlk tur deneyimimizdi ancak bundan sonra Arya gezi ailesiyle daha sık birlikte olmak ümidiyle. Emeği geçen tüm ekibinize tekrar çok teşekkür ederiz. (GAP ve Mardin 23-27 Eylül 2022)


Muammer Yıldız

Bu geziyi uzun zamandır yapmak istiyordum. AryaGezi kalitesiylle bunu gerçekleştirmek çok iyi oldu. Bir de Dilan gibi bir rehberimizin olması büyük bir kazançtı. Dolu dolu anılar biriktirerek turumuzu tamamlıyoruz. Bu turu düzenleyen İlkan hanım ve Gürsel bey başta olmak üzere, rehberimiz Dilan' a, kaptanımız Hakana çok teşekkür ederiz. Ayrıca Ömer'e ve Mehmet Demire de çok teşekkürler. Tura katılan arkadaşlarımızı da tanımaktan çok mutlu olduk. Semra,Sanem & Muammer Yıldız (GAP ve Mardin 23-27 Eylül 2022)